de مسافر و سفر

 

مسافر و سفر

1393/07/23

 

مسافر و سفر


بزرگترین اشتباهاتی که مردم در هنگام سفر انجام می دهند:


بعضی اشتباهات و بی توجهی ها ممکن است در زمان عجله کردن ما برای رسیدن به پرواز صورت گیرد، یا به دلیل ساده لوحی ما باشد، و یا شاید فقط به خاطر مشاوره بد و نادرست با دیگران باشد. به هر حال باید توجه داشت سفر مملو از اشتباهات است.

ما باید برای پی بردن به ناشناخته های سفر جسارت داشته باشیم و اجتناب ناپذیر است که ما از آنچه در اطرافمان می گذرد آگاهی نداشته باشیم و هر بار به عقب برگردیم.


در زیر به چند نمونه از اشتباهات و بی توجهی ها که مردم در هنگام سفر انجام می دهند اشاره شده:

الف: بسته بندی بیش از حد کفش. شما می دانید چند جفت کفش نیاز دارید؟ 2 جفت. یک جفت کفش رسمی و یک جفت معمولی. اگر به پیاده روی و ورزش هم علاقه مند هستید یک جفت کفش ورزشی.


ب: بی هدف و کورکورانه به مسافرت نروید: قبل از سفر حتما در مورد مقصد مورد نظر تحقیق کنید، به این موضوع بیشتر توجه کنید اگر به کشور دیگری سفر می کنید که به زبان دیگری صحبت می کنند. تحقیق و بررسی در جزییات سفر از ضروری ترین و اساسی ترین مواردی است که سفر شما را مهیج تر می کند.


پ: لازم است که با کارمندان پروازی با احترام رفتار کرد. این مسئله شامل خدمه پرواز، کارمندان و عوامل گیت، مسئول بار و دیگر کارمندان پروازی می شود. اگر از زمان گرفتن کارت پرواز تا اتمام پرواز هر برخورد ناشایست از کارمندان پروازی دیدید با بی توجهی از کنار این موضوع عبور کنید حتی اگر مقصر واقعا از عوامل پرواز باشد و اجازه ندهید سفرتان از اول با حاشیه و بد خلقی آغاز شود.

 


ت: تبدیل ارز. فراموش کردن تبدیل ارز کافی در کشور خودمان به منظور اینکه ما می توانیم به راحتی از هر ماشین کارت خوان در اقصا نقاط کشور مقصد پول دریافت کنیم. خیلی از کشورهای خارجی براحتی این کار را انجام نمی دهند مثلا تبدیل سریع و یا تبدیل زیاد پول. ما به شما توصیه می کنیم حتی به مقدار کمی هم که شده ارز کشور مقصد را قبل از عزیمت از صرافیها یا فرودگاه کشورتان تبدیل کنید.


ث: پناه بردن بیش از حد به وسایل نقلیه عمومی. گشت و گذار در شهر از طریق اتوبوس و قطار محلی می تواند یک تجربه فوق العاده باشد، اما شما نیاز دارید که خودتان گزینه های دیگر را نیز انتخاب کنید. سعی کنید از گشتو گذار در شهرها با پای پیاده هم لذت کافی ببرید.


ج: بسته بندی کردن شراب، روغن زیتون و سایر بطریهای شیشه ای. کاملا در اشتباه هستید اگر فکر می کنید می توانید این اقلام را درون لباسها و پارچه های کهنه بسته بندی کرده و در وسط چمدان قرار دهید و از مالیات فرار کنید. به جز احتمال شکستگی بطری شیشه ای احتمال این را بدهید که مسئول گمرک بطری را پیدا کرده و شما مجبور به پرداخت جریمه شوید در ضمن وارد کردن مشروبات الکلی در بعضی کشورها جرم سنگینی دارد.  پس از این ریسک اجتناب کنید.


چ: ارتقاء کلاس پروازی. اگر سفر شما بیشتر از 3 ساعت به طول می انجامد و شما می توانید کلاس پروازی خود را ارتقا دهید و اگر ما به التفاوت این تغیر کمتر از 150 دلار است حتما این کار را انجام دهید. در نظر داشته باشید سلامتی شما بیشتر از خرید ارزش دارد. آسایش و آرامش خود را به اندازه ارزش قیمت سفر و خرید لباس بدانید.


ح: استفاده از لباس مناسب سفر. شما هرگز با یک تیشرت و شلوارک کوهنوردی نمی کنید و به قله کوه صعود نخواهید کرد. برای صعود به قله کوه نیاز به لباس مخصوص دارید. پس در نظر داشته باشید لباس سفرتان مناسب با مقصد سفر باشد حتی نوع لباس پوشیدنتان توحین به مردم آن منطقه نباشد. پژوهش در مورد لباس سفر یکی از واجباتی هست که باید بیشتر به آن توجه کرد.


 خ: استفاده از کارت اعتباری یا دبیت کارت بدون اطلاعات بانکی شما. قبل از سفر به اعتبار کارتتان و موجودی خود توجه داشته باشید. در مواردی که قصد سفر به کشور خارجی دارید به این مسئله بیشتر توجه کنید که به دردسر نخورید. البته مشکل قابل حل شدن می باشد ولی مستلزم هزینه و زمان است.د: فراموش کردن مبدل و شارژر. فراموش کردن مبدل و شارژر معادل فراموش کردن دوربین عکاسی، تلفن همراه و لپ تاپ می باشد. پس قبل از مسافرت به برداشتن وسایلی چون مبدل و شارژر هم توجه داشته باشید.


ذ: به همراه داشتن چتر و بارانی. یکی از مواردی که باید قبل از مسافرت در نظر داشت وضعیت آب و هوا است. در نظر داشته باشید هوا شناسی هم کاملا و 100% نمی تواند هوا را پیش بینی کند. پس همراه داشتن یک چتر و بارانی خالی از لطف نیست اگر به جاهای سردسیر با میزان بارندگی بالا می روید و نمی خواهید تا زمان بند آمدن باران در هتل بمانید.  


ر: پرواز در همان روزی که حرکت کشتی کروز شماست. یکی از مواردی که برای مسافران زیادی به فاجعه تبدیل شده و می شود زمانبندی اشتباه از حرکت وسیله نقلیه، کشتی کروز و پرواز می باشد که ممکن است به هر دلیلی باشد از خراب شدن وسیله تا تاخیر و دیگر موارد. پس اگر قصد مسافرت در مسیرهای طولانی و کشور دیگر را دارید توجه کامل به زمان بندی مسیر را داشته باشید که به مشکل از دست دادن پرواز، کشتی، اتوبوس و یا قطار نشوید.


ز: فراموش کردن کرم زد آفتاب. هرگز فراموش نکنید که کرم ضد آفتاب را با خود در سفر به همراه نبرید. و به یاد داشته باشید آفتاب در بعضی کشورها بیشتر بر روی پوست تاثیر دارد و سوزاننده تر است.


ژ: بازدید هر چه بیشتر از جاذبه های گردشگری. تا آنجا که امکان دارد از جاذبه های گردشگری مقصد مورد نظرتان دیدن کنید. و این را به خاطر داشته باشید که ممکن یک روز افسوس از دست دادن بازدید یک بنای تاریخی، یک موزه و یا دیگر دیدنیهای یک منطقه را بخورید. پس از زمانتان بیشترین بهره را ببرید.


س: یادداشتهای روزانه. در آخر به این نکته توجه کنید که در پایان هر روز یک یادداشت برداری از روز سپری شده داشته باشید که در آینده با مرور به این یادداشتها خاطرات سفر برای شما زنده شود.

 

 

www.gatotravel.com

 


بزرگترین اشتباهاتی که مردم در هنگام مسافرت انجام می دهند

نرخ ارز


 

DATE  : 12 JUN 2018

ساعت بروزرسانی به وقت کوالالامپور:

نرخ حواله دلار :تماس

نرخ حواله رینگیت :تماس

آب و هوا

آمار سایت


Online 582
Today 965
Month 26622
Total 463911

Facebook

All right reserved to Gato travel company © 2015