de پرستشگاه بایون در کشور کامبوج

 

پرستشگاه بایون در کشور کامبوج...


بایون یک معبد شناخته شده با معماری بسیار غنی و تزیین شده خمری در آنگکور در کشور کامبوج است. این بنا در اواخر قرن 12 و اوایل قرن 13 به عنوان معبد رسمی دولت بودایی ماهایانا و در زمان پادشاهی جاوایارمن هفتم ساخته شده است. پرستشگاه بایون در مرکز پایتخت جایاورمن در آنگکور تام قرار دارد. این معبد پس از مرگ جاوایارمن توسط پادشاهان هندو و بودایی تکمیل و گسترش داده شد.

یکی از ویژگیهای برجسته که این معبد را از دیگر معابد اطراف متمایز کرده تعداد زیاد مجسمه های سنگی عظیمی است که بصورت چهرههای خندان ساخته شده اند که بطور پی در پی در کنار هم قرار دارند و تا بلندای تراسها ادامه پیدا کرده اند.  

پرستشگاه بایون شامل 54 برج می باشد که در حدود 200 صورت خندان در آن طراحی و ساخته شده است. هر کدام از صورت های خندان نمادهای هستند از روایت های محلی که بازگو کننده باورهای قدیمی مردمان خمری می باشد. این بنا از راهرو های پیچ درپیچ با برج های شگفت انگیز از قطعات برش خورده سنگ های ماسه ای تشکیل شده که با معماری قوی و با ظرافت دقیق کنار هم  قرار گرفته شده و نمای زیبایی ایجاد کرده اند. این معبد همچنین  به عنوان دو مجموعه نقش برجسته که در حال حاضر بیانگر یک ترکیب غیر معمول از صحنه های اساطیری، تاریخی و همچنین پیش پا افتاده شناخته شده است.  

 

گاتو تراول با 7 سال تجربه خدمات گردشگری در جنوب شرق آسیا در خدمت هموطنان عزیز می باشد.

لطفا برای رزرواسیون و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای دیدن برنامه سفر کامل کامبوج اینجا کلیک کنید

 

 

www.gatotravel.com

 

 

 

 

نرخ ارز


 

DATE  : 12 JUN 2018

ساعت بروزرسانی به وقت کوالالامپور:

نرخ حواله دلار :تماس

نرخ حواله رینگیت :تماس

آب و هوا

آمار سایت


Online 135
Today 823
Month 32042
Total 463911

Facebook

All right reserved to Gato travel company © 2015