بُرنیو سومین جزیره بزرگ جهان در جنوب شرق آسیا واقع شده که این جزیره بین سه کشور مالزی شرقی، اندونزی و برونئی تقسیم شده. ایالت صباح در قسمت  سهم مالزی قرار گرفته و مرکز آن شهر کوتاکینابالو میباشد و برای ایرانیان ویزا به محض ورود صادر می شود. فاصله هوایی کوالالامپور تا ایالت صاباح شهر کوتاکینابالو 2 ساعت و 30 دقیقه می باشد.

 

صباح دارای سواحل زیبا با آب کریستال می باشد و موقعت بسیار خوبی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن می باشد. برای کسانی که طرفدار تفریحات آبی هستند صباح یک فرصت استثنایی است. غواصی، پاراسلینگ، جت اسکی، پیاده روی در کف دریا، جت اسکی زیر آب از جمله تفریحات است صباح موقعیت خوبی هست برای اقامت در هتلهای ساحلی شیک و همچنین در جزایر کوچک و بزرگ اطراف صباح به دور از سروصدای شهرو یک تجریه تکرار نشدنی خواهد بود

 

رافلیسیا بزرگترین گُل دنیا است که فقط در صاباح بُرنیو یافت میشود. این گل فقط به مدت 5 روز باز میشود و رویش آن به صورت تصادفی خواهد بود و قابلیت کشاورزی ندارد. در صاباح رسم است که در هر جایی که این گل باز شود جهت بازدید در آن محل تابلو نسب خواهند کرد. تورهای طبیعت گردی و کوه نوردی از معروف ترین جاذبه های گردشگری صاباح می باشد. تورهای دو روزه کوه نوردی همراه با تورگایدهای مجرب روزانه هزاران نفر را به صاباح جذی میکند. کینا بالو بلندترین کوه در جنوب شرق آسیا  با ارتفاع 4096 متر از سطح دریا می باشد، طبیعت زیبا و هوای خنک این بلندیها باعث متفاوت بودن این منطقه در صاباح با کلیه نقاط جنوب شرق آسیا شده است.

مرکز ایالت صباح شهر کوتاکینابالو با جمعیت 3.5 میلیون است مراکز خرید زیادی در کوتاکینابالو وجود دارد که جدیدترین و کاملترین آنها ایماگو است  بازار محلی جهت فروش مروارید های زیبا باقیمت مناسب است.

در صباح 32 قوم تا کنون شناسایی شده، زبان اصلی مردم ای منطقه باهاسا مالایی هست ولی انگلیسی به صورت گسترده استفاده میشود. درآمد مردم عادی بیشر از صنایع چوب، ماهیگیری و کشاورزی می باشد و از جمله تجارتهای معروف آنها مروارید می باشد.

 

گاتو تراول با همکاری وزارت جهانگردی مالزی در ایالت صاباح برای اولین بار این مسیر جدید را  در جولای 2016 خدمت شما همکاران و مسافرین عزیز ارائه مینمایند. لطفاجهت دریا فت پکیج ها وارد سایت رزرواسیون گاتو شوید

 

www.gatotravel.com