de اقامت خانه دوم مالزي

 

 

اقامت خانه دوم مالزي...

 
مالزي- خانه دوم - تنها برنامه رسمی مهاجرت به کشور مالزی
Malaysia My Second Home (MM2H)

راهنماي اقدام براي برنامه اقامت مالزي خانه دوم من

امروزه نام مالزي در دنيا به عنوان کشوري زيبا، امن، مدرن، چند فرهنگي، آزاد و از همه مهم تر مهمان پذير ، بر سر زبان ها افتاده است. مالزي کشوري است با پيشيه استقلال 52 ساله که توانسته است الگويي از مديريت و کشور داري را به نمايش گذارد. ابعاد پيشرفت مالزي گسترده اند اما نقطه قوت اين کشور تنوع فرهنگي و آزادي آن است. اين تنوع خودبخود موجب مي گردد هيچ گاه حس غريبه بودن به شما دست ندهد. مردم آرام و خوش برخورد مالزي خارجيها را به راحتي پذيرا هستند

با سفر فقط به يك نقطه از دنيا ، با تنوع فرهنگهاي آسيايي آشنا مي شويد. مالزي كشور مردم صلح دوستي است كه از ن&zwjژادهاي مختلف با هارموني در يك سرزمين مشترك زندگي مي كنند. با جنگلهاي انبوه باران خيز با تنوع گياهي و گونه هاي جانوري مختلف، سواحلي با شنهاي طلايي و آبهاي گرم و درختان نخل جنبان. آبهاي صاف آبي رنگ كه از آبهاي خروشان اقيانوس سرچشمه مي گيرند. داراي مناطق مرتفع براي كساني كه بدنبال آب و هواي خنكتر هستند، و تمام اينها با غذاهاي عالي مالزيايی تلفيق شده است. بازار خريد در مالزي در مجتمع هاي تجاري مجهز و همچنين بازارهاي سنتي شبانه بسيار لذت بخش مي باشد. دلايل زيادي وجود دارد كه شما را متقاعد به انتخاب مالزي به عنوان خانه دوم خود مي كند.
بايد خود به مالزي آمده و از زيبايهاي آن ديدن كنيد. خوشبختانه در مالزی بسیاری از مشکلاتی که مسلمانان و به خصوص ایرانی ها در سایر نقاط دنیا با آن مواجه می شوند وجود ندارند یا چندان مشهود نیستند.


مالزي خانه دوم من:
برنامه "مالزي خانه دوم من" به شهروندان كشورهاي ديگر اين امكان را مي دهد كه بتوانند با همسر و فرزندان خود براي اقامت به مالزي سفر كنند. متقاضيان موفق، ابتدا يك دوره ويزاي 10 ساله اخذ خواهند نمود كه بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمديد مي باشد. اين اقامت به صورت خودکار قابل تمديد بوده و مزايايي نظير خريد خودرو با تخفيف ، اخذ و وام مسکن جهت خريد آپارتمان ، خانه ، مغازه و يا ساير املاک تا حدود 70 درصد ( و یا بیشتر ) و بيمه درماني را پوشش داده و همچنين امکان سرمايه گذاري ، تاسيس و ثبت شرکت را در اختيار متقاضيان قرار ميدهد. اقامت مالزي خانه دوم من از سال 2002 ميلادي معرفي شده است. تاکنون بيشترين خارجي هايي که براي اين برنامه اقدام کرده اند شهروندان انگلستان، بنگلادش،آمريکا ، اسکانديناوي، کره جنوبی، ژاپن و کشورهای عربي و ايران مي باشند.

اين برنامه از پائيز سال 1385 با اعطاي نمايندگي رسمي و مورد تائید وزارت توريسم مالزي به شرکت ارتباطات راهبردي پارسيان - سايت ايران مالزي - معرفي و عملاً در ايران آغاز گرديد و تاکنون صدها خانواده ايراني موفق به اخذ اين اقامت شده اند.

اقامت خانه دوم مالزي MM2H برنامه ايست مرتبط با دو فاکتور سن و سرمايه ، سن و سرمايه عوامل اصلي بررسي اقامت هر متقاضي مي باشد. در اين ميان نقش سرمايه بالاتر است . هرچه سرمايه نقدي متقاضي بالاتر باشد اقامت او سريعتر و راحتتر مورد قبول واقع مي شود.


الف)افراد زير 50 سال:
اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل حداقل يکصدو هفتاد و پنج ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک باشد. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل چهار ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتی نيز قابل ارائه ميباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.
پس از آنکه با اقامت متقاضي موافقت شد ميبايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ 300.000 رينگيت مالزي تقريباً معدل 87 ميليون تومان به نام خود افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف 150.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، خودرو، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند ولي بايد مبلغ حداقل 150.000 رينگيت معادل 43 ميليون تومان را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حسابی ثابت به نام فرد متقاضی نگه دارند.

 
ب)افراد بالاي 50 سال:
اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل يکصد و بیست ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک ايران باشد.. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل چهار ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتي دارد لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتي نيز قابل ارائه ميباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد خود به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.

 
افراد بالاي 50 سال پس از دريافت موافقتنامه اقامت مي بايست 150000 رينگيت مالزي معادل تقريباً 42 ميليون تومان به صورت سپرده ثابت در بانک قرار دهند و پس از گذشت مدت يكسال مبلغ 50.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، خودرو، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند.

بايد مبلغ حداقل 100.000 رينگيت را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حسابی ثابت به نام فرد متقاضی نگه دارند.

 
توجه:
متقاضيان موفق ميبايست حساب ثابت خود را با رينگيت مالزي(RM) افتتاح نمايند. رينگيت تقريباً معادل 295 تومان ميباشد.


خلاصه امتيازات برنامه اقامتي مالزي خانه دوم MM2H

 
با هر شرايط سني و از هر کشوري که براي خانه دوم اقدام کرده باشيد پس از موفقيت در اخذ اقامت مالزي از امتيازات زير برخوردار خواهيد شد.
وام خريد ملک تجاري يا مسکوني با بهره حدود 5% در سال، ميزان وام به صورت تقريبي 70% ارزش ملک مي باشد. براي اخذ بهترين وامها خدمات ويژه اي براي متقاضيان پيش بيني شده است و علاقمندان پس از اخذ اقامت مي توانند با دفتر کوالالامپور در اين زمينه تماس برقرار نمايند. در زمینه خدمات سرمایه گذاری در املاک مالزی و کارپردازی وامهای بانکی و مدیریت حقوقی برای تضمین صحت معاملات شرکت اکسپت سولوشنز مالزی خدمات فراگیری را برای خارجیها ایجاد کرده است که برای همه دارندگان اقامت به راحتی قابل استفاده است. با توجه به آنکه رشد سالانه ارزش ملاک مرغوب در مالزي حدود 10% است این در حالی است ک بهره های بانکی حدود 4 تا 5 درصد در سال است. در مالزي ماليات ارزش افزوده ملک وجود ندارد و مالکیت اکثر اسناد املاک به صورت قطعي و هميشگي به خريدار منتقل مي شود و از طرفی کوالالامپور به عنوان ارزانترین پایتخت دنیا شناسایی شده و قیمت ملک در مقایسه با ایران یا سایر نقاط دنیا بسیار مناسب می باشد، سرمايه گذاري در املاک مالزي مورد توجه خارجي ها قرار گرفته است.

تخفيف خريد يک دستگاه اتومبيل شخصي تا سقف 42% ارزش اتومبيل، اين تخفيف در واقع معافيت ماليات و عوارض گمرکي مي باشد.

-10 سال اقامت بدون محدوديت مالزي براي خود ، همسر و فرزندان (فرزندان در هنگام اخذ اقامت و الصاق مهر اقامت در گذرنامه باید زیر 21 سال باشند تا 10 سال اقامت دریافت کنند). چنانچه فرد متقاضي پدر و مادري بالاي 60 سال داشته باشند آنان نيز مي توانند اقامت را به صورت همراه دريافت نمايند. اين اقامت پس از 10 سال نيز قابل تمديد مي باشد.

بيمه درماني با پرداخت هزينه سالانه، تعرفه سالانه بيمه درماني با توجه به نوع بيمه سقف خسارت و امکانات مورد نياز سالانه 100 تا 400 دلار براي هر نفر مي باشد. که پس از اخذ موافقتنامه اقامت و پیش از دریافت اقامت توسط متقاضی در مالزی قابل خریداری می باشد.

امکان ثبت شرکت در زمينه هاي مختلف و راه اندازي کسب و کار در مالزي، در اين زمينه متقاضيان محترم از مشاوره تخصصي دفتر کوالالامپور برخوردار خواهند شد.

امکان اشتغال پاره وقت متقاضیان با سن بیش از 50 سال.

- امکان تحصیل فرزندان در دانشگاه های بین المللی مالزی اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاههای مالزی.

توجه: این سایت و شرکت هیچ ادعا یا مسوولیتی در مورد امتیازات برنامه اقامت خانه دوم برای متقاضیانی که از راههای متفرقه یا سایر شرکتها و مراکز اقدام می کنند ندارد. موارد متعددی از زیان یا عدم توفیق متوجه برخی متقاضیان شده است که به عنوان مثال نتوانسته اند از سهمیه تخفیف اتومبیل یا وام مسکن که از امتیازات اصلی اقامت خانه دوم می باشند استفاده کنند. بنابراین این امتیازاتی است که تنها برای متقاضیان سایت ایران مالزی قابل وصول می باشند و برای سایر دارندگان اقامت خانه دوم مسوولیتی متوجه شرکت ارتباطات راهبردی پارسیان و گروه شرکتهای وابسته به سایت ایران مالزی نیست.
در نهایت کلیه مقررات و امتیازات این اقامت از طرف دولت مالزی تعیین می شود و این سایت مسوولیتی نیز در مورد تغییرات احتمالی مقررات و امتیازات ندارد.

جرا بايد مالزي را بعنوان خانه دوم انتخاب كنم؟


حمايت دولت مالزي:
اين برنامه تحت نظر دولت مالزي ابداع و تنظيم شده است كه در نتيجه دولت براي موفق بودن آن همواره در تلاش است.


شرايط زندگي:

كشور مالزي با مجهزترين ساختارهاي زيربنايي و امكانات در بالاترين رده استاندارد زندگي در منطقه وجود دارند. شما هزينه زندگي در يک کشور ارزان را در ازای زندگي در محيطي توسعه يافته و آزاد متقبل ميشويد.

 
هزينه زندگي:
هزينه زندگي در پايين ترين حد آسيا بوده كه در همين وضعيت براي مدت طولاني قرار خواهد گرفت، زيرا دولت مالزي تلاش زيادي براي پايين نگهداشتن تورم با توجه به مديريت مفيد و موثر اقتصادي و در نتيجه پايين نگهداشتن قيمت اجناس انجام داده است. کوالالامپور علاوه بر آنکه يکي از مدرن ترين شهرهاي جهان است ارزانترين پايتخت جهان نيز ميباشد.


آب و هوا:
مالزي داراي هواي مطبوع استوايي با بارنهاي ملايم در سراسر سال مي باشد. همچنين مناطق مسكوني و تفريحي در ارتفاعات با هواي هميشه بهاري در سرتاسر كشور وجود دارد.


محل اقامت:
مكانهاي مسكوني مناسب از قبيل ويلا (براي استراحت تابستاني) آپارتمان و مجتمع هاي آپارتماني مدرن در سرتاسر مالزي وجود دارد. همچنين واحدهاي مسكوني زيبايي در مناطق توريستي در مناطق ساحلي، در نزديكي جنگل،در پاركها و مناطق تفريحي و مركز شهر وجود دارد.


مردم مالزي:
در مالزي شما سه نژاد از قديمي ترين تمدنهاي آسيا را مشاهده مي كنيد كه عبارتند از- مالايي، چيني و هندي. تلفيقي غني از رسومات بومي كادازن ها، ايبان ها و جوامع سنتي ديگر سباح و ساراواك در جزيره بورنئي. كه اين مجامع تحت تاثير انگليسي ها، پرتقالي ها، هلندي ها و تايواني ها قرار گرفته اند. مالزيايها حقيقتاً معجوني از فرهنگهاي مختلف مي باشند. خوشبختانه ايراني ها در مالزی از احترام درخوري ميان مردم بومي برخوردارند.


زيرساختها:
تمامي كشور با جاده هاي مدرن، ريل راه آهن، خطوط هوايي و دريايي به هم متصل هستند. وسايل حمل و نقل عمومي عبارتند از اتوبوس، تاكسي و قطار كه بسيار راحت و ارزان در دسترس همگان است.از کوالالامپور ميتوان با هزينه بسيار کم به صورت زميني به بانکوگ يا سنگاپور و سایر نقاط آسیا و اقیانوسیه سفر کرد.


ثبات سياسي:
دولت حاكم يكي از قديمي ترين دولتهاي منتخب و دموکراتیک در دنيا مي باشد. دولتي كه نماينده تمامي اديان، نژادها و فرهنگهاي بنياني مالزي مي باشد. در حقيقت، مالزي يكي از با ثبات ترين كشورهاي دنيا مي باشد. اين مهم هم براي زندگي و هم براي سرمايه گذاري جذابيت خاصي ايجاد کرده است.


امنيت:
آمار نشان دهنده اينست كه مالزي يكي از امن ترين كشورهاي دنيا مي باشد كه آمار جرم و جنايت در آن بسيار پايين است.


غذا و ميوه:
مالزي ارائه دهنده انواع غذاها و ميوه هاي محلي و بين المللي براي هر نوع ذائقه و بودجه اي است. با توجه به انواع نژادها و فرهنگها كه با هم در حال زندگي هستند، طبيعي است كه هر نژادي بهترين غذاي ديگري را انتخاب كرده و مالزي را به بهشت غذاهاي آسيايي تبديل نموده است. ميوه هاي منطقه گرمسيري مالزي منحصر به فرد و عجيب بوده و به انبوه در سرتاسر سال يافت مي شود. مردم مالزي و همچنين دهها ميليون توريستي که هر سال از مالزي ديدن ميکنند همواره نسبت به تجربه غذاهاي ساير ملل خوشبين هستند و يک زمينه سود آور سرمايه گذاري رستوران ميباشد.


ورزش و تفريح:
در كشورمالزي مناطق تفريحي زيادي براي خانواده ها وجود دارد. كسانيكه در جستجوي هيجان بيشتر هستند مي توانند از پاركهاي نشاط آور مخصوص استفاده كنند، در عين حال كسانيكه به دنبال محلي براي استراحت هستند مي توانند به پاركهاي درياچه اي سفر كنند. مالزي داراي نزديك به 200 زمين گلف طراحي شده توسط ناميان اين حرفه مي باشد که مکان مناسبي براي گلف بازان حرفه ايست. اين مكانها هم براي گلف بازان حرفه اي كه مشتاق بازي رقابتي بوده و هم بازيكناني كه از رقابت دوستانه لذت مي برند آماده است. از ورزش هاي حرفه اي و گران قيمت که بگذريم امکاناتي نظير سالن هاي مجهز بدنسازي و استخر هاي زيبا در کنار زمين هاي تنيس استاندارد امکاناتي به حساب مي آيند که به راحتي در همه مناطق مسکوني، آموزشي و تجاري در دسترس مي باشند.


سلامتي و تندرستي :
مكانهاي مناسب زيادي براي استراحت و تندرستي و شادابي در مالزي چه در جزاير بكر و دست نخورده و چه در مركز شهر وجود دارد. مالزي يكي از كشورهايي است كه داراي بهترين مراكز تندرستي در دنياست، كه شامل ماساژ سنتي مالايي، درمانهاي سنتي هندي و طب سوزني شرقي مي شود كه باعث شده تا از مشکلات بيماري در مالزي به شدت كاسته شود. همچنين دسترسي به پيشرفته ترين امکانات مدرن پزشکي و بیمارستانهای دولتی و خصوصی آن هم با استفاده از بيمه بسيار ارزان درماني يکي ديگر از مزاياي اين کشور زيبا ميباشد. از طرف دیگر رسیدگی به بیماران نیز از شرایط مطلوبی برخوردار است.


مراكز خريد:
از خياطان زنانه تا هنرمندان صنايع دستي قومي و مدعيان مفرغ كار بين المللي، مالزي در برگيرنده تمامي آنها مي باشد. شما مي توانيد از آسايش و راحتي خريد در فروشگاها و مراكز خريد مجهز به دستگاه تهويه لذت ببريد. در كنار خريد، اعضاي خانواده مي توانند از تماشاي فيلم، بازي بولينگ و يا صرف غذاي مورد علاقه لذت ببرند. در همه زمینه ها از لوازم آرایش گرفته تا مواد غذایی و مبلمان مالزی بهشت خریداران است. خريداران همچنين مي توانند از اشياي عتيقه به نمايش گذاشته شده در ويترين سمساري ها ديدن نموده و لذت ببرند. به اين بازار پر هيجان چانه زني شبانه ملحق شويد كه يكي از خصوصيات زندگي محلي است. بهترين زمان براي گرفتن تخفيف قابل ملاحظه براي خريد در زمان فيستيوالهاي حراج مي باشد.


تحصيلات:
كشورمالزي از يك سيستم پيشرفته تحصيلي به صورت خصوصي و دولتي برخورداراست و مكاني مناسب براي تحصيل از دبستان تا بالاترين مقطع تحصيلي مي باشد. در تمامي شهرهاي بزرگمدارس بين المللي معروفي موجود هستند كه به زبان انگليسي تدريس مي كنند معمولا شهریه مدارس بین المللی سالانه از 3500 دلار به بالاست. همچنين كالج ها و دانشگاه هاي خصوصي وجود دارند كه دوره هاي تحصيلي به موازات دانشگاهها و كالج هاي معروف دنيا ارائه مي دهند. مالزي همچنين مكاني مناسب براي كسب مقاطع تحصيلي عالي در سطح بين الملل با هزينه قابل قبول مي باشد، كه بعنوان مركزي براي تحصيلات عالي در منطقه بوجود آمده است. براي اطلاعات بيشتر در اين زمينه به اين وبسايت مراجعه فرمائيد: www.iranindia.com


امكانات درماني:
در طي ساليان، مالزي بعنوان يك مركز درماني در آسيا تبديل شده است كه در بر گيرنده امكانات درماني بسيار هنرمندانه و پرسنل شايسته مي باشد و در مكاني واقع شده كه مي تواند به مردم سایر نقاط دنيا خدمات درماني ارائه نمايد.


مدارك مورد نياز جهت اخذ اقامت:

&bull عکس هر نفر 5 قطعه 6 در 4
&bull کپي تمام صفحات (حتي صفحات سفيد) گذرنامه همه اعضا خانواده، همه افراد خانواده بايد گذرنامه مجزا داشته باشند.
&bull کپي برابر اصل شش صفحه نخست گذرنامه همه افراد خانواده ( پدر، مادر و فرزندان زیر 21 سال )
&bull ترجمه رسمي اسناد املاک ( در صورت وجود )
&bull ترجمه رسمي اساسنامه شرکت، جواز کسب، هرگونه مجوز حرفه اي (در صورت وجود)
&bull ترجمه آخرين مدرک تحصيلي
&bull رزومه انگليسي ( راهنمای نگارش رزومه )
&bull گواهي موجودي بانکي به مبلغ حداقل 175 ميليون تومان براي افراد زير 50 سال و حداقل 120 ميليون تومان براي افراد بالاي 50 سال اين پول مي تواند در حسابهاي جداگانه به اسم فرد متقاضي و همسر وي باشد مجموع مبالغ حسابهاي مختلف مي بايست به حداقل مورد نياز برسد. همچنين دارايي حسابهاي ارزي و حسابهاي بانکي خارج از ايران نيز قابل قبول است.
&bull اسناد در آمدي نظير گواهي حقوق، فيش بازنشتگي، اظهار نامه در آمدي، اجاره نامه، سودسهام ، سود سپرده بانکي و ...که مجموع در آمد فرد متقاضي و همسر وي مي بايست بالاي 4 ميليون تومان در ماه اعلام شود. و این ]چهار میلیون تومان باید به عنوان فیش حقوقی از یک موسسه یا شرکت خصوصی یا دولتی و به زبان انگلیسی برای سه ماه آخر قبل از اقدام تهیه شود. یعنی متقاضی می بایست سه گواهی در آمد به زبان انگلیسی برای سه ماه آخر داشته باشد که کمتر از 4 میلیون تومان در ماه دریافتی نداشته باشد.
&bull ترجمه شناسنامه هاي همه اعضا خانواده( پدر، مادر و فرزندان زیر 21 سال )
&bull ترجمه سند ازدواج براي افراد متاهل
&bull در موارد خاص وجود ساير مدارک تکميلي مي تواند مفيد باشد در اين مورد قبل از آماده سازي مدارک حتماً با ما تمايس بگيريد.

توجه : هم زن و هم مرد می توانند به عنوان متقاضی اصلی از یک خانواده اقدام کنند. ولی معمولاً پذیرش مردان راحتتر است
توجه: تاهل شرط اقدام برای اقامت نیست.
توجه: پس از دریافت موافقتنامه اقامت، متقاضی اصلی ( معمولا پدر خانواده) می بایست گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس ایران دریافت کند. این گواهی باید مورد ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه ایران قرار بگیرد و متقاضی میبایست قبل از سفر به مالزی این گواهی ترجمه شده را آماده کند و هنگام دریافت اقامت در مالزی اصل و ترجمه گواهی را همراه خود داشته باشد.


پاسخ به سوالاتي که مکرراً پرسيده مي شوند:
1) س: آيا بايد در زمان درخواست براي برنامه MM2H در مالزي بود؟
ج:خير ما براي شما فرم درخواست و موافقت را خواهيم گرفت. شما فقط براي اخذ آخرين مهر ويزاي MM2H به مالزي خواهيد آمد. توصیه می کنیم اقدام برای اقامت را از ایران شروع کنید و در طول مراحل دریافت موافقتنامه اقامت به مالزی سفر نکنید، بهتر است ابتدا موافقتنامه را دریافت کنید و بعد به مالزی سفر کنید. اگر قبل از اقدام به دریافت موافقتنامه در مالزی حضور داشته باشید پس از دریافت موافقتنامه یا باید از مالزی خارج و با دریافت ویزای مخصوص مجدداً به مالزی سفر کنید و یا به ازای هر گذرنامه 520 رینگیت جریمه پرداخت کنید. پس بهتر است از خارج از مالزی اقدام کنید و پس از دریافت موافقتنامه ضمن هماهنگی با سفارت مالزی و دریافت ویزای مخصوص به این کشور سفر نمائید. اگر این هماهنگی صورت نگرفت و قبل از سفر به مالزی ویزای مخصوص را دریافت نکردید مسوولیت پرداخت جریمه به عهده خود شماست.


2) س: آيا خريد خانه در مالزي با ارزش بالا مي تواند بعنوان شرط مورد نياز براي سرمايه گذاري در اين برنامه را پوشش دهد؟
ج:بله چنانچه شما ملک يا املاکي را در مالزي به صورت نقدي خريده باشيد که ارزش آن بالاي يک ميليون رينگيت باشد مي توانيد براي اقامت خانه دوم اقدام کنيد در اين صورت مبلغ سپرده اقامت شما از روز اول برای افراد بالای 50 سال 100 هزار رینگیت مالزی و برای افراد زیر 50 سال 150 هزار رینگیت مالزی وثیقه گذاشته می شود. اما چون امتياز اين برنامه استفاده از وامهاي کم بهره بانکي ( حدود 5% در سال) براي خريد املاک ميباشد توصيه مي شود ابتدا اقامت بگيريد و بعد براي خريد ملک اقدام کنيد. جالب است بدانيد هزينه ملک در گرانترين محلات کوالالامپور تقريباٌ 50% تهران و 25% دبي ميباشد اين در شرايطي است که کيفيت زندگي در مالزي و بعضاً امکانات خانه ها بالاتر از ايران يا امارات مي باشد.

3) س: فرزند من در مالزي تحصيل مي کند آيا مي توانم براي خانه دوم اقدام کنم؟


ج: بله حدود 40% از متقاضيان را خانواده دانشجويان ايراني در مالزي تشکيل مي دهند. تحصیل فرزند شما مانع یا امتیازی برای دریافت اقامت نیست و شما نیز باید کلیه مراحل لازم را مانند سایر متقاضیان انجام دهید.


4) س: اگر همسر من کسب درآمد دارد، آيا مي توانم از در آمد او مشترکاً براي تامين شرايط مادي استفاده کنم؟
ج:بله، به شرط آنکه اسم او نيز در فرم درخواست قيد شده باشد. و اسناد ازدواج با ترجه رسمي موجود باشد. کلاً دارایی زن و شوهر برای اقدام قابل قبول است حتماً نباید سرمایه و در آمد مربوط به شوهر باشد.
5) س:چه نوع از درآمدهاي خارجي براي درخواست تحت اين برنامه قابل قبول مي باشد؟
ج: حقوق ماهيانه در زمان اشتغال، حقوق بازنشستگي، حقوق ثابت ماهيانه ، و سهم سود ثابت از شرکتهای خصوصی شما مي تواند بعنوان درآمد خارجي محسوب شود.

سپرده ثابت:

6) س: در چه زماني من نياز به ارائه سپرده ثابت دارم؟


ج:ما براي شما موافقتنامه مشروط اقامت را اخذ خواهيم کرد پس از آن شما براي دريافت اقامت ميبايست سپرده گذاري را انجام دهيد. پس از صدور موافقتنامه، شش ماه وقت دارید که با آماده کردن سپرده ثابت به مالزی سفر کنید و اقامت را دریافت دارید.

7) س: آيا مي توانم سپرده ثابت خود را در زماني که در مالزي هستم از بانک بيرون بکشم؟
ج: - متقاضيان MM2H ميتوانند تمامي موجودي سپرده ثابت خود را در زمان پايان ويزاي خود از بانک خارج کنند. يعني شما هرزمان مايل نباشيد به اقامت خود ادامه دهيد ميتوانيد ضمن باطل نمودن اقامت کل سرمايه خود را خارج کنيد. در این مورد هیچ محدودیت یا جریمه ای وجود ندارد.
پس از يکسال از دريافت مي توان از مبلغ سپرده به ميزاني برداشت کنيد تا حداقل مانده 100 هزار رينگيت (تقريباً 29 ميليون تومان ) برای افراد بالای 50 سال، افراد زیر 50 سال هم می توانند بعد از یکسال 150 هزار رینگیت از حساب خارج کنند و 150 هزار رینگیت ( معادل 45 میلیون تومان ) تا پایان 10 سال در حساب باقي بماند اين برداشت ميتواند بمنظور خريد مستغلات، پرداخت شهريه تحصيل فرزندان يا درمان و خرید اتومبیل، یا سرمایه گذاری تجاری باشد. معمولاً سپرده خود را به راحتی با خرید یک آپارتمان یا ماشین می توانید از حساب خارج کنید و تنها توجه کنید که مبلغی را که از حساب خارج می کنید می توانید از مالزی نیز خارج کنید و محدودیتی در این مورد نیست.

8) س:چه اتفاقي براي مبلغ باقي مانده در حساب سپرده مي افتاد؟
ج:آن مبلغ در حساب سپرده تا زماني كه مجوز اقامت شما اعتبار داشته باشد باقي مي ماند، مگر آنكه بخواهيد به اقامت خود در مالزي خاتمه دهيد. که با انجام مراحلی که حدود 2 هفته به طول می انجامد ضمن لغو اقامت کل مبلغ به شما باز پرداخت می شود و جریمه ای هم در کار نیست.
9) س: آيا مي شود در حساب سپرده ثابت از شريك استفاده نمود؟
ج:بله، ميتوانيد با همسر خود شريك شويد. همچنین زن و شوهر با هم یا جداگانه می توانند حسابهای بانکی جاری یا پس انداز در مالزی افتتاح کنید.


شرايط كار و ثبت شرکت:
10) س: من در کشور خودم در یک موسسه استخدام شده ام و مشغول هستم، چگونه مي توانم در يك موسسه دولتی یا خصوصی در مالزي مشغول بكار شوم؟
ج: افراد تحت پوشش برنامه MM2H نمي توانند در مالزي استخدام تمام وقت شوند تنها افراد بالای 50 سال می توانند به صورت پاره وقت اشتغال داشته باشند. شوند. اما مي توانيد با مراجعه به وزارت تامين نيروي انساني و اخذ مجوز براي اشتغال، به حرفه خاصي كه در مالزي تمايل داريد بپردازيد. در صورت اخذ موافقت براي شما يك مجوز كار و يا برگه اشتغال صادر خواهد شد. به این ترتیب ویزای اقامت خانه دوم لغو و ویزای کار به جای آن صادر می شود. شما مي توانيد در صورت تمايل به اقامت در مالزي در خاتمه اعتبار مجوز كار خود مجدداً به برنامه MM2H ملحق شويد.
کلاً برنامه خانه دوم براي جذب کار آفرينان طراحي شده نه افراد جوياي کار، يعني شما با اين اقامت ميتوانيد کارو کسب خود را راه اندازي کنيد ، شرکت ثبت کنيد و ضمن دریافت مجوز های لازم و مطابق با قوانین مالزی به صورت خود اشتغالي فعاليت کنيد يا مغازه و رستوران داير کنيد براي راه اندازي کسب و کار نيز ميتوانيد از بانکهاي خصوصي وامهاي گوناگون با بهره هاي مناسب دريافت کنيد و مغازه یا دفتر بخرید. اما اگر دنبال استخدام شدن ميگرديد اين برنامه انتخاب مناسبي نيست.


شرايط تحصيل:
11) س: آيا فرزندان من مي توانند تحت اين برنامه در مالزي به تحصيلات خود ادامه دهند؟
ج: بله و به نسبت خارجیهایی که ویزای خانه دوم ندارند هزینه تحصیل کمتری نیز پرداخت می کنند. مثلاً اگر شهریه یک دوره 4 ساله کارشناسی را در یک دانشگاه معتبر مالزی 15000 دلار فرض کنیم دارندگان اقامت خانه دوم حدود 2 تا 3 هزار دلار کمتر از این مبلغ شهریه پرداخت می کنند. این اختلاف به طور معمول ناشی از عدم نیاز به پرداخت هزینه ویزای دانشجویی و هزینه های مشابه است. که اکثر دانشگاهها از دارندگان اقامت خانه دوم دریافت نمی کنند. با این وجود برخی از دانشگاهها اصرار دارند که دانشجو ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهد که در این موارد در شهریه پرداختی تفاوتی حاصل نمی شود.
12) س: درصورتيكه فرزندان من نخواهند از ويزاي دانشجويي استفاده كنند چه اتفاقي مي افتد؟
ج: آنها مي توانند به شرط معتبر بودن ويزاي اقامت شما تحت عنوان MM2H درخواست اقامت نيز بنمايند. راه بهتر اين است که شرکت ثبت کنيد و فرزندان بالاي 21 سال خود را به عنوان نيروي کار جذب کنيد که در اين صورت امکان استفاده از اقامت کار براي ايشان وجود دارد.
13) س: آيا مي توانم فرزندان بالاي 21 سال خود را تحت پوشش اين برنامه قرار دهم؟
ج: خير، برنامه MM2H فقط به فرزندان زير 21 سال اجازه ميدهد كه در فرم درخواست اقامت والدين خود حضور داشته باشند. راه ديگر اين است که فرزندان بالاي 21 سال با ويزاي دانشجويي در مالزي اقامت کنند. پس از خاتمه تحصيل ميتوانند در شرکتي که شما ميتوانيد در مالزي ثبت می کنيد مشغول به کار شوند و اقامت مالزي را حفظ کنند يا از باقي مانده اقامت خانه دوم خود استفاده کنند. توجه کنید که دریافت ویزا پس از ثبت شرکت نیازمند طی نمودن مراحل قانونی لازم ایت که حدود 3 ماه به طول می انجامد.

14) س: فرزنداني که به هنگام اقدام جهت اخذ پذيرش کمتر از 21سال دارند پس از آنکه سن آنها بيشتر از 21 سال شد آيا اقامت آنها معتبر مي ماند؟
ج: بلي، معتبر مي ماند. یعنی فرزند 20 ساله شما نیز تا 30 سالگی اقامت مالزی را دریافت می کند. مشروط بر آنکه در این مدت ازدواج نکند.

15) س: فرزنداني که پس از اخذ اقامت والدين درمالزي متولد مي شوند آيا مقيم محسوب مي گردند؟
ج : بله فرزندان تابع مقررات ناظر بر پدرو مادر بوده و در طول اقامت پدر و مادر مقيم محسوب مي شوند.
توجه ضروری: چنانچه فرزند شما در آستانه 21 سالگی است باید به گونه ای مراحل اخذ موافقتنامه و دریافت مهر اقامت را انجام دهید که قبل از 21 ساله شدن فرزندتان اقامت او را دریافت کرده باشید و مهر در گذرنامه وی الصاق شده باشد در غیر این صورت حتی با وجود داشتن موافقتانه اقامت به فرزندی که سن او 21 سال شده باشد تعلق نمی گیرد.


خريد مسكن :

16) س: آيا متقاضيان مي توانند متعلقاتي در مالزي اختيار كنند؟
ج: همه متقاضيان مي توانند ملک خريداري نمايند. اما ارزش هر ملک نبايد کمتر از 500.000 رينگيت( تقريباً 145 ميليون تومان) باشد. غير از اين سهام، دارايي هاي منقول، شرکت و مغازه و ماشين آلات نيز براي متقاضيان خانه دوم قابل خريد ميباشد. براي خريد يا اجاره ملک در صورت تمايل مي توانيد از خدمات برخوردار شويد. ما تسهيلات کاملي براي متقاضيان اقامت در مالزي آماده کرده ايم. که شامل انتخاب املاک مورد نظر شما، مدیریت معاملات، دریافت وام محاسبه ریسک و بازدهی هر سرمایه گذاری می باشد.

17) س: در صورت فوت شخص مهاجر، آيا داراييهاي شخص متوفي به راحتي به وارثين خود مي رسد، آيا دولت مالزي هيچ منعي در اين رابطه قرار داده است؟
ج: بله، در صورتيكه متوفي وصيت نامه اي داشته باشد كه بوضوح وارث اموال او مشخص شده باشد، هيچ منعي وجود ندارد، و در غير اينصورت وراث قانونی شخص متوفي بايد طي درخواستي از دولت مالزي بخواهد تا اموال متوفي را به وارثين به حق او انتقال دهد.
18) س: آيا خارجيان بايد فقط خانه هاي جديد را از انبوه سازان خريداري نمايند يا از صاحبان شخصي، (خانه دست دوم يا سوم)؟
ج: متقاضيان مي توانند هم مستقيماً از انبوه سازان خريداري نمايند و هم از صاحبان شخصي. توصيه مي گردد كه براي خريد مسكن از انبوه سازاني كه داراي مدرك CF (مدرك سلامت ساخت) هستند خريداري نمايند. در مورد خريد ملک دفتر ما در کوالالامپور امکانات گستردهاي را ايجاد کرده که در صورت تمايل مي توانيد از آنها استفاده کنيد کليه مراحل از مشاهده املاک تا اخذ وام، عقد قرارداد و انتقال سند را مي توانيد با کمک اين دفتر انجام دهيد. ضمناً سعی کنید همیشه املاکی را بخرید که سازندگانی معتبر داشته اند. در این موارد هم می توانید از خدمات دفتر ما در کوالالامپور برخوردار شوید.
19) س: آيا قبل از خريد يا فروش مسكن نياز به اخذ مجوز از كميته سرمايه گذاري خارجي(FIC) مي باشد؟
ج: متقاضيان تحت پوشش اين برنامه نيازي به اخذ مجوز از (FIC) ندارند، اما بايد طي نامه اي به وزارت جهانگردي مشخصات خانه مورد نظر (مكان و قيمت) را اعلام نمايند تا نامه اي مبني بر اينكه تحت پوشش اين برنامه بوده و واجد شرايط خريد آن واحد مسكوني هستند صادر گردد. بعلاوه آنها بايد يك نسخه از توافق نامه را كه از مسئولين ايالتي مربوطه اخذ و به كميته سرمايه گذاري خارجي جهت اطلاع ارائه دهند.
20) س: آيا من مشمول پرداخت ماليات بر سود پس از فروش خانه ام هستم؟
ج: خير ماليات ارزش افزوده ملک در سال 2007 لغو شد.
21) س: آيا مي توان براي گرفتن وام خريد مسكن تقاضا كرد؟
ج: بله، ولي موافقت با پرداخت وام كلاً بستگي به خود بانك دارد. البته در اين زمينه بانکهاي مالزي شرايط چندان سختي ندارند. و بهره ها نيز خيلي مناسب هستند. بانکها براي ادامه حيات نيازمند دادن وام هستند پس اميدوار باشيد. متقاضيان ايراني مي توانند در اين زمينه از کمک دفتر کوالالامپور برخوردار شوند چرا که متقاضيان ايراني که از طريق اين شرکت براي اخذ وام اقدام نمايند از حداقل 70% وام براي املاک تجاري يا مسکوني برخوردار مي شوند. نرخ بهره هم بین 4 تا 6 درصد در سال است.

- آیا می توانم ملکی را که خریده ام اجاره دهم؟
بله اجاره املاک در مالزی در آمد مناسب و قانونی می باشد و معمولاً بین 7 تا 11 درصد ارزش یک ملک مساوی است با اجاره بهای سالانه. مثلاً ملکی که 100 هزار رینگیت ارزش دارد در سال تا 11 هزار رینگیت اجاره می رود. البته اجاره بها در مالزی به صورت ماهانه پرداخت می شود نه سالانه.


خريد اتومبيل:

22) س: چه مزايايي براي خريد خودرو در اختيار متقاضيان قرار دارد؟
ج: شما مي توانيد بدون پرداخت عوارض ورودي يا گمرك در صورت:
مي توانيد يك خودروي مونتاژ شده يا ساخته شده در مالزي خريداري كنيدو از تخفيف تا سقف 42% برخوردار شويد. علاوه بر این با کمک دفتر ما در کوالالامپور می توانید به غیر از تخفیف از 50 تا 70% وام خرید خودرو با بهره حدود 4 درصد در سال و باز پرداخت 5 تا 7 ساله برخوردار شوید. اطلاعات بیشتر در مورد خرید ماشین با سهمیه MM2H و وام خودرو. توجه کنید که این سهمیه حتما باید در سال نخست پس از اخذ اقامت استفاده شود و در صورت عدم استفاده در سال اول سهمیه از بین می رود. همچنین تحویل خوردروی سهمیه ای پس از ثبت نام معمولا 4 ماه زمان نیاز دارد.

23) س: اگر خودروي من در سانحه خسارت ديد كه ناچار به تعويض آن شوم، آيا بايد ماليات معاف شده را پرداخت نمايم؟
ج: با توجه به موارد زير:
اگر خودرو تعمير شده و فروخته شود، طبق نرخ مرسوم مشمول ماليات و گمرك مي شود(براساس قيمت فعلي خودرو). اگر خودرو كاملاً از بين رفته باشد، از ماليات چشم پوشي مي شود. اگر متقاضي تمايل به خريد خودروي جديد ديگري داشته باشد، درخواست خريد آنها براساس شرايط هر مورد رسيدگي مي شود.

25) س: در چه زماني من مي توانم خودروي خود را كه از ماليات معاف شده بود به فروش رسانم؟
ج: خودروهايي كه تحت اين برنامه از ماليات و عوارض معاف شده اند مي توانند پس از پرداخت ماليات و عوارض معمول آن به صاحب ديگري انتقال يابند، پرداخت ماليات بايد قبل از درخواست فروش و اخذ مجوز باشد. البته در طول زمان مثلاً 5 سال معمولاً به علت استهلاک خودرو عوارض نیز مستهلک می شود.
26) س: چه مدت زماني روند درخواست فروش نياز دارد؟
ج: بدليل اينكه اينگونه مسائل توسط ادارات دولتي مختلفي انجام مي پذيرد، مدت زماني حدود 60 الي 90 روز جهت اخذ مجوزهاي لازم پيش بيني مي شود.
27) س: آيا مي توان از موسسات مالي بومي براي خريد خودرو درخواست وام نمود؟
ج: بله ميشود، ولي تصميم نهايي در قبال پرداخت وام منحصراً در اختيار خود بانك مي باشد. البته برای دارندگان اقمت خانه دوم در حال حاضر بانکها تا 70 درصد ارزش خودرو را وام می دهند.


ماليات بر درآمد:
28) س: چه مالياتهايي معمولاً مشمول حال متقاضيان تحت اين برنامه خواهد بود؟
ج: ماليات بر درآمد براي كساني كه از سرمايه گذاري در شركتهاي داخلي مالزي و يا بازار سهام مالزي درآمد كسب مي كنند شامل خواهد شد. البته درآمدهاي شما در خارج از مالزي مشمول ماليات نيست.

30) س: آيا درآمد دريافت شده از خارج نيز مشمول ماليات خواهد بود؟
ج: بر اساس وضع قوانين مالياتي جديد در سال 2004 تمامي درآمدهاي حاصله از خارج معاف از ماليات مي باشند.
31) س: اگر متقاضيان گزارش ماليات بر درآمد را به دايره ماليات بر درآمد ارائه دهند، آيا از هيچ نوع معافيت مالياتي تحت اين برنامه مي توانند بهره ببرند؟
ج: آنها فقط مشمول ماليات بر درآمد بدست آمده در مالزي پس از کسر کليه ي هزينه ها مي باشند.براي درآمد بر اساس ساختار تصاعدي ماليات وضع خواهد شد. در بعضی موارد نیز معافیت های مالیتی وجود دارد بهتر است در این زمینه پس از حضور در مالزی با یک حسابدار خبره مشورت کنید.
32) س: من يك آلماني هستم كه حقوق بازنشستگي من در آلمان از ماليات معاف است و همچنين در مالزي نيز از ماليات معاف است. آيا اين صحيح است؟
ج: تحت اين برنامه مستمري يا هر در آمد ديگري كه از خارج به مالزي ارسال شود از ماليات معاف است.


گواهينامه رانندگي:
33) س: من داراي گواهينامه بين المللي هستم؛ آيا نياز به انجام آزمايشات مربوط به گرفتن گواهينامه در مالزي خواهم بود؟
ج: مالزي بیشتر گواهي نامه هاي بين المللي را به رسميت مي شناسد. در نتيجه تا زماني كه گواهي نامه بين المللي شما معتبر است اجباري به گرفتن گواهي نامه مالزي نداريد . البته بعضی شرکتهای بیمه گواهی نامه های خارجی را قبول ندارند به همین دلیل توصیه می کنیم گواهینامه خود را پس از ورود به مالزی به گواهینامه محلی تبدیل کنید این امر نیازی به امتحان ندارد و تنها می بایست با مراجعه به اداره پلیس و پرداخت سالانه 30 رینگیت این کار را انجام دهید.


خدمتكار:
34) س: شرايط آوردن خدمتكار تحت پوشش اين برنامه چگونه است؟
ج: شما مي توانيد يك خدمتكار مونث از كشور خودتان یا کشوری دیگر كه ما بين 25 تا 45 سال باشد بياوريد. طبيعتاً اين خدمتکارنبايد هيچ نسبت خانوادگي با شما داشته باشد. در مورد استخدام خدمتکار تمام وقت یا پاره وقت می توانید از آژانس های کاریابی در مالزی کمک بگیرید.
35) س: چگونه بايد اقدام كنم؟
ج: شما پس از اخذ اقامت خود تحت عنوان MM2H ميتوانيد اقدام كنيد. مدت انجام امور مربوط به اخد مجوز بين 60 تا 90 روز بوده و طبق قوانين و مقررات بخش مستخدمين خارجي در اداره اتباع خارجي بررسي مي شود.
بيمه خدمات درماني:
36) س: چه نوع بيمه اي من نياز دارم؟
ج: بيمه خدمات درماني يا بيمارستاني براي خود و خانواده خود در مالزي . هزينه اين بيمه با سقف بيمه مناسب براي يک خانواده 3 نفري معمولاً از 300 دلار آمريکا تجاوز نميکند. که به نسبت هزينه بيمه تامين اجتماعي در ايران کاملاً مناسب است. ضمناً اين بيمه ها 100% هزينه در مان را در سقف تعيين شده تقبل ميکنند.
37) س: چه راه حلي براي من وجود دارد اگر نتوانم به دليل كهولت سن بيمه شوم؟
ج: بايد نامه معافيت از شركت بيمه اخذ گردد، اما بقيه اعضاي خانواده بايد تحت پوشش بيمه قرار گيرند. معمولاً افراد بیش از 65 سال امکان استفاده از بیمه های مالزی را ندارند. اما اگر کسی قبل از این سن بیمه شده باشد تا سنین بالا تا سقف 100 سالگی می تواند از بیمه برخوردار باشد.


تمديد اقامت:
38) س: شرايط تمديد اقامت چيست؟
ج: بر مبناي درخواست اوليه شما يك دوره ويزاي قابل تمديد 10 ساله به شما اعطا شده. در نتيجه روند تمديد با ارائه اظهار نامه بانكي حساب سپرده ثابت، و آخرين فيش حقوقي به انضمام بيمه خدمات درماني حاصل ميشود. تمديد اقامت پس از ده سال امري بديهيست که با هزينه سالانه حدود 50 ذلار انجام ميشود.
39) س: در چه زماني نياز به اقدام براي تمديد ويزا دارم؟
ج: توصيه مي شود سه ماه قبل از پايان ويزاي MM2H نسبت به تمديد آن اقدام فرمائيد.

40) س: گذرنامه من 5 سال بيشتر اعتبار ندارد آيا اقامت 10 ساله به گذرنامه بعدي قابل انتقال است؟
ج: بله با پايان اعتبار گذرنامه اقامت به گذرنامه بعدي شما منتقل خواهد شد. توجه کنيد که در زمان اقدام براي اقامت بايد حداقل 9 ماه از اعتبار گذرنامه فعلي شما باقي مانده باشد.

41) س: آيا ايرانياني که مقيم ساير کشور ها هستند نيز مي توانند از خدمات شما استفاده کنند؟
ج: بله تعداد قابل توجهي از متقاضيان ايراني اقامت مالزي از اروپا، دبي و آمريکاي شمالي هستند.


دياگرام گردش کار و مراحل اخذ اقامت خانه دوم

توجه خیلی مهم برای دارندگان اقامت:
پس از آنکه اقامت را دریافت کردید و به مالزی سفر نمودید بسیار مراقب بعضی از هموطنان که به شکار تازه وارد ها می پردازند باشید. ممکن است افرادی به ظاهر به قصد راهنمایی و کمک اطلاعات کاملاً نادرست و گمراه کننده در اختیار شما قرار دهند. این افراد ممکن است دانشجو، کارمند نهاد های دولتی، مدیر آژانس های مسافرتی، مترجم، مشاور املاک، صراف، وکیل دادگستری ، مغازه دار ، صاحب رستوران یا هر عنوان دیگری داشته باشند یا ادعا کنند که موقعیت مهم شغلی، اجتماعی یا تحصیلی دارند.
اینان از آنجا که تصور می کنند دارندگان اقامت خانه دوم افراد مرفهی هستند در بعضی موارد برای بدست آوردن چند صد رینگیت، کل سرمایه خانواده های تازه وارد را به خطر می اندازند. توجه کنید ممکن است کسی سالها در مالزی حضور داشته باشد ولی از ساده ترین اطلاعات قانونی و موازین اخلاقی بی بهره باشد. لطفاً به سادگی به افرادی که به شما نزدیک می شوند در هر سمت و موقعیتی اعتماد نکنید و تماس خود را با دفتر ایران مالزی در کوالالامپور تا هر زمان که لازم می دانید ادامه دهید و در دریافت اطلاعات و سوال از ما رودربایستی نکنید.

توجه: اطلاعات این صفحه با استفاده از اطلاعات منابع رسمی تهیه و ترجمه شده است با این حال طرف حساب اصلی شما هنگام اخذ اقامت از هر کشور دولت آن کشور است. کلیه مقررات و امتیازات از طرف دولت معرفی شده است و دولت نیز در هر زمان ممکن است مقررات را تغییر دهد. در مالزی تا کنون امتیازات جدید به همه دارندگان اقامت که قدیمی تر بوده اند نیز تعلق گرفته است اما سخت تر شدن مقررات عطف به ماسبق نشده است.

 


نرخ ارز


 

DATE  : 12 JUN 2018

ساعت بروزرسانی به وقت کوالالامپور:

نرخ حواله دلار :تماس

نرخ حواله رینگیت :تماس

آب و هوا

آمار سایت


Online 114
Today 823
Month 32042
Total 463911

Facebook

All right reserved to Gato travel company © 2015